W sobotę 8 listopada 2019 r. w Pławanicach, aby uczcić  Święto Niepodległości mieszkańcy Gminy Kamień wzięli udział w V Biegu Niepodległościowym o Puchar Wójta Gminy Kamień ulicami Pławanic z metą na boisku piłkarskim w sześciu kategoriach wiekowych. W biegu łącznie wzięło udział ponad 70 zawodników, przed biegiem przy Dębie „Witos” zasadzonym rok temu w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości odczytano „Drogę Polski do wolności po 123 latach zniewolenia”, złożono pamiątkową wiązankę i zapalono symboliczne znicze. Wyniki biegów:

– urodzeni w roku 2007-2009:

                Dziewczęta:                                                               

I miejsce – Elżbieta Dżaman                         

II miejsce – Kinga Witkowska                               

III miejsce – Aleksandra Czajka 

              Chłopcy:

I miejsce – Jan Grabowski

II miejsce – Dominik Głaz

III miejsce – Kuba Wereszczyński

 – urodzeni w roku 2005-2006:

            Dziewczęta:                                                               

I miejsce – Weronika Bis                                      

II miejsce – Julia Hibner                                      

III miejsce – Anna Wawrzyk    

Chłopcy:

I miejsce – Łukasz Klekotiuk

II miejsce – Maciej Witkowski 

III miejsce – Hubert Góźdź

– w kategorii kobiet:                               

I miejsce –  Ewa Stafińska                                                                    

II miejsce – Beata Hałaj

III miejsce – Beata Chmiel  

–  w kategorii mężczyzn:        

I miejsce – Łukasz Stocki     

II miejsce – Wiesław Fajman

III miejsce – Marcin Peterewicz

            Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1,2,3 otrzymali z rąk Wójta Dariusza Stockiego pamiątkowe dyplomy, puchary i medale, zaś wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Po uroczystości uczestnicy biegu skorzystali z poczęstunku przygotowanego w świetlicy wiejskiej. V Bieg Niepodległości zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele ze szkoły Podstawowej w Strachosławiu i Kamieniu: Zbigniew Weremko, Izabela Głowacka – Dżaman, Paweł Łapiński.