W czwartkowe popołudnie mieszkańcy gminy Kamień spotkali się w świetlicy w Strachosławiu z okazji „Tłustego Czwartku”. W Tym dniu Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Gminy Kamień od wczesnych godzin porannych przygotowały i upiekły pączki wedle własnych receptur, którymi później poczęstowano zebranych. Licznie przybyli mieszkańcy gminy i zaproszeni goście oprócz degustacji pączków obejrzeli również występ gminnych zespołów śpiewaczych „Koral” i „Rosa” z repertuarem specjalnie przygotowanym
na tą uroczystość.

Zgromadzeni wysłuchali także opowieści związanych z tradycją i zwyczajami „Tłustego Czwartku”, a także odbył się konkurs na najśmieszniejszy dowcip związany  z „Pączkiem ” w którym zwyciężyła Pani Marzena…

W ostatniej części spotkania członkowie zespołów zaprosili zebranych do wspólnego śpiewania znanych ludowych piosenek.

Serdecznie dziękuję Pani Grażynie Szykuła i Paniom ze Stowarzyszenia Kobiet Gminy Kamień za okazaną pomoc przy zorganizowaniu tej uroczystości, a także członkom zespołów „Koral” i „Rosa” za wspaniałe występy – mówi wójt Dariusz Stocki.