„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.”

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni dzień karnawału i wówczas możemy bez wyrzutów sumienia zajadać się pączkami. W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 23 lutego i właśnie tego dnia Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Gminy Kamień zaprosiły mieszkańców gminy do Świetlicy Wiejskiej w Strachosławiu na słodki poczęstunek.

Wszystkich zaproszonych gości serdecznie przywitała przewodnicząca Rady Powiatu Pani Grażyna Szykuła zapraszając do degustacji pączków.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Wójt Gminy Kamień Pan Roman Kandziora, Przewodniczący Rady Gminy Kamień Pan Zbigniew Czerwonka, Sekretarz Gminy Pani Joanna Jabłońska, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Pani Jolanta Ryszkiewicz.

 Swą obecnością zaszczycił również Starosta Chełmski Piotr Deniszczuk wraz z małżonką, która opowiedziała wszystkim o historii pączka w polskiej tradycji.

Pączki zwane też słodkimi pampuchami przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia Kobiet były wyśmienite i smakowały wybornie zwłaszcza, że kosztując ich można było wysłuchać autorskiego wiersza o pączkach w wykonaniu Pani Jadwigi Porzyckiej ze Strachosławiu, występu zespołu Śpiewaczego „Koral” i „Rosa” z Kamienia oraz zespołu z Ukrainy z powiatu Kowelskiego.

Podczas spotkania zostało również podpisane porozumienie o współpracy międzynarodowej przez Przewodniczącą Rady Powiatu Panią Grażynę Szykułę oraz Stowarzyszenia Kobiet Gminy Kamień a Rejonem Kowelskim (Ukraina).

Wszystkim zaproszonym gościom czas upływał w miłej i przyjemnej atmosferze.