Dnia 20 lutego Świetlica Wiejska w Strachosławiu oraz Stowarzyszenie Kobiet Gminy Kamień zorganizowały spotkanie dla mieszkańców z okazji Tłustego Czwartku mającego na celu podtrzymanie tradycji. W tym dniu jak Polska długa i szeroka na stołach królują pączki i faworki. Aby tradycji stało się za dość w Gminie Kamień, panie ze Stowarzyszenia zakasały rękawy i naszykowały mnóstwo pysznych pączków. Stara ludowa tradycja mówi, że ten kto w tłusty czwartek nie zje pączka, nie będzie miał szczęścia. Panie wzięły sobie te słowa mocno do serca i beztrosko oddały się w tłustoczwartkowej rozpuście. Aby umilić mieszkańcom czas przy jedzeniu pysznych pączków gościnnie wystąpił lokalny zespół śpiewaczy „Rosa”.

     Wesołe spotkanie trwało do późnego wieczoru, a miła rodzinna atmosfera pozostanie na długo w pamięci uczestników tłustego czwartku.