Samorząd Uczniowski pod opieką pani Anny Stefanek po raz kolejny w tym roku szkolnym zorganizował zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt z naszego regionu oraz dla Schroniska dla Zwierząt w Chełmie. Wszyscy uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do tej akcji i przynosili karmę dla kotów i psów. Wspólnie zebraliśmy ponad 160kg karmy. Uczniowie, którzy przynieśli największą jej ilość, zasłużyli na nagrodę i wzięli udział w wycieczce do Schroniska.

31.03.2017 r. 19 dzieci z naszej szkoły pod opieką p. A. Stefanek i p. E. Tabiszewskiej pojechało busem szkolnym na wycieczkę do Schroniska dla Zwierząt w Chełmie. Tam, z dumą przekazaliśmy zebraną karmę na ręce pani zajmującej się pieskami, która następnie podarowała każdemu uczniowi pamiątkową smycz z logo Schroniska dla Zwierząt. Obecnie w Chełmskim Schronisku jest 65 bezdomnych psów, czekających na adopcję.

Uczniowie mogli z bliska obejrzeć podopiecznych Schroniska, zajrzeć w smutne oczy opuszczonych i skrzywdzonych psów, nawet głaszcząc najłagodniejsze zwierzęta.

Szkoła Podstawowa w Kamieniu