Grupa uczniów z Zespołu Szkół w Strachosławiu pod opieką Pani Dyrektor Barbary Błazuckiej i nauczycieli wychowania fizycznego Izabeli Głowackiej – Dżaman i Dariusza Stockiego uczestniczyła w „Międzynarodowej Integracyjnej Spartakiadzie Sportowo – Turystycznej” w lesie na polanie „Dzierało” w okolicy Połap na Ukrainie. Gimnazjaliści ze Strachosławia rywalizowali z rówieśnikami ze szkół w Połapach, Gołowni i Skrypiczi.

Uczestnicy turystycznej rywalizacji walczyli w następujących konkurencjach:

Prezentacja drużyny.
Bieg na orientację.
Terenowy tor przeszkód rowerów górskich.
Przeciąganie liny.
Sprawnościowy tor przeszkód.
Rozkładanie namiotu i wiązanie węzłów.

Nasi uczniowie godnie reprezentowali nasza szkołę zajmując punktowane miejsca:

I miejsce – Klaudia Łysakowska – Prezentacja drużyny
I miejsce – Piotr Zalewski – Rowerowy tor przeszkód w kategorii chłopców
II miejsce – Julia Hałaj – Rowerowy tor przeszkód w kategorii dziewcząt
III miejsce – Róża Stafińska – Bieg na orientację w kategorii dziewcząt
II miejsce – Patryk Petruk – Bieg na orientację w kategorii chłopców
I miejsce – Klaudia Łysakowska i Julia Hałaj – Sprawnościowy tor przeszkód w kategorii dziewcząt
III miejsce – Dawid Lewkowicz i Jakub Watrakiewicz – Sprawnościowy tor przeszkód w kategorii chłopców

W końcowej klasyfikacji nasza drużyna wywalczyła III miejsce. Wyjazd bardzo przypadł do gustu uczniom jak i nauczycielom, poznali nowych kolegów i zawarli nowe znajomości ponadto zapoznali się ze zwyczajami i tradycjami obowiązującymi w Ukraińskich szkołach. Na zakończenie spartakiady kapitanowie drużyn z rąk Wójta Gminy Połapy odebrali pamiątkowe puchary natomiast zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszyscy reprezentanci Strachosławia z rąk dyrektora z zaprzyjaźnionej szkoły z Połap odebrali letnie nakrycia głowy – kapelusze i czapeczki. Dyrektor, nauczyciele i uczniowie składają serdeczne podziękowania Panu Wójtowi Romanowi Kandziorze za okazaną pomoc przy organizacji wyjazdu.

Zespół Szkół w Strachosławiu