Świetlica Wiejska w Strachosławiu i Gminna Biblioteka Publiczna Kamień z/s w Strachosławiu w okresie wakacyjnym  zorganizowały dla dzieci i młodzieży moc atrakcji. Były to: 

Konkurs plastyczny pt: „Moja ulubiona postać z bajki książkowej lub filmowej”. W konkursie wzięło udział 18 prac plastycznych. Wszystkie prace wyróżniały się wysoką estetyką i pomysłowością. Niniejszym przyznano:

Kategoria przedszkole:

I miejsca – Hubert Bas

II miejsce – Martyna Pieńkowska

III miejsce – Maja Hibner

Kategoria I-III:

I miejsce – Martyna Mazurek

II miejsce – Oliwier Pieńkowski

III miejsce – Kamil Kupracz

Kategoria IV-VI:

I miejsce – Dominika Bas

II miejsce – Julia Hibner

III miejsce – Weronika Szykuła

Kategoria gimnazjum:

I miejsce – Wiktoria Mazurek

II miejsce – Maciej Gajuk

III miejsce – Michał Gajuk

Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Zajęcia kulinarne pt: „W jabłkowym szaleństwie” opiekunowie świetlicy i biblioteki przygotowały dla dzieci dzień iście jabłkowy, prócz zajadania się pysznymi jabłkami, mogły pokosztować racuszków drożdżowych z kawałkami jabłek i cynamonu. Dzieci ze smakiem zajadały przygotowane rarytasy. Palce lizać 😉 

Zawody sportowe na świeżym powietrzu pt „Żyj zdrowo! ”. 

Wśród konkurencji były: skoki w workach, rzut piłką lekarską, spacer z książką na głowie, tor przeszkód. Aby ochłonąć z emocji przygotowano chrupiący poczęstunek. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki za wytrwałość i spryt. 

Warsztaty malarskie pt: „Kredką malowane” dla dzieci i młodzieży. 

Stali bywalcy świetlicy wiejskiej wzięli udział w malowaniu kredkami swoich wakacji na wsi. W rezultacie powstały przepiękne krajobrazy i widoki letniej wsi. Wszyscy byli dumni z tak barwnych i różnorodnych prac.

Zajęcia plastyczne „Witaj szkoło” przed zakończeniem sezonu wakacyjnego dzieci i młodzież uczestnicząca w życiu świetlicy miała możliwość narysowania obrazu odnoszącego się do tematyki powrotu do szkoły. Dzieci najczęściej rysowały budynek szkoły i siebie idących z plecakiem na lekcje. Po narysowaniu prac dzieci za włożony trud dostały upominki przydatne w szkole i słodki batonik. 

Zakończenie wakacji 2016 – na pożegnanie wakacji  zorganizowano dla dzieci i młodzieży grilla, na którym wszyscy miło spędzili czas, zjedli pyszną kiełbaskę i chrupiące przekąski. 

Oprócz przygotowanych zajęć dzieci i młodzież korzystały z biblioteki wypożyczając ulubione książki,  sali komputerowej, gry w ping-ponga, gier planszowych,  babingtona oraz  rozgrywały mecze piłki nożnej na pobliskim boisku.