Wakacje to czas  twórczego relaksu i odpoczynku dla każdego dziecka przed nadchodzącą nauką. Tegoroczne wakacje w  Świetlicy wiejskiej w Kamieniu upłynęły  bardzo ciekawie i wesoło. Swoją działalność ukierunkowała na zapewnienie dzieciom ciekawych i bezpiecznych wakacji.Każdy tydzień obfitował w inne atrakcje z których chętnie  korzystały dzieci.Oglądały filmy w Świetlicy, chodziły na spacery oraz korzystały z szeregu zajęć techniczno – plastycznych.Pierwsze zajęcia poświęcone były  zabawom integracyjnym.  Nie które  na świeżym powietrzu oraz w budynku świetlicy. Dzieci grały m.in. w dwa ognie, kręciły hula- hop, skakały na skakance oraz  robiły niezwykłe ozdoby z papieru, butelek plastikowych, patyczków po lodach  oraz tworzyły różne figurki z masy solnej.12 sierpnia zorganizowana została wycieczka do Kozłówki, gdzie dzieci miały możliwość zwiedzić  Zespół Pałacowo-Parkowy Rodziny Zamoyskich oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Na koniec z uśmiechem na buzi udały do McDonald’s.