W budynku Szkoły Podstawowej w Kamieniu podczas wakacji została wymieniona instalacja elektryczna. Istniejąca  sprawiała wiele problemów gdyż zamontowana została w czasach gdy energia elektryczna zawitała do Kamienia. Po wymianie odmalowano również korytarz i sale lekcyjne. Na korytarzach w salach lekcyjnych i sali gimnastycznej dotychczasowe przestarzałe świetlówki zastąpiły nowoczesne oprawy ledowe. Ponadto przy wejściu do przedszkola od z korytarza szkolnego przebudowano salę lekcyjną, w której urządzono dwie przebieralnie. Posłużą one uczniom do zmiany stroju przed i po lekcjach wychowania fizycznego. Dotychczas jako przebieralnia służyło jedno małe pomieszczenie przy sali gimnastycznej.

W szkole Podstawowej w Strachosławiu na sali gimnastycznej została zainstalowana siatka ochronna na ścianie okiennej. W Punkcie Przedszkolnym „Zajączki” przeprowadzono generalny remont odmalowano dwie sale, magazynek i łazienkę. W łazience również zamontowano dwa nowe sedesy, kabinę natryskową, a także dwie umywalki. Zakupiono również wyposażenie do Punktu Przedszkolnego „Tęczowa Kraina” i „Zajączki”, a także do Oddziału Przedszkolnego (Zerówka) i świetlicy szkolnej. Nowe przybory dydaktyczne i zabawki na pewno uatrakcyjnią pobyt przedszkolakom i uczniom – mówi wójt Dariusz Stocki.