Na boisku piłkarskim w Pławanicach odbył się II Turniej Piłki Nożnej o „Puchar Wójta Gminy Kamień”. W rywalizacji uczestniczyli dzieci i młodzież szkolna z terenu Gminy Kamień, a przede wszystkim zawodnicy na co dzień trenujący w Gminnym Klubie GKS „Pławanice” Kamień. W turnieju udział wzięli zawodnicy orlików i młodzików, którzy zostali podzieleni na cztery zespoły zgodnie z datą urodzenia. Ze względu na wiek młodych zawodników wyniki poszczególnych meczy nie były najważniejsze, ponieważ dla większości tych młodych piłkarzy był to pierwszy turniej w ich życiu. Liczyła się dobra zabawa i pozytywne sportowe emocje.

Licznie przybyli rodzice, dziadkowie mogli podziwiać wysokie jak na ten wiek umiejętności i wielkie zaangażowanie swoich dzieci. Wszyscy uczestnicy turnieju odebrali z rąk Wójta Gminy Kamień Dariusza Stockiego i prezesa klubu GKS „Pławanice” Kamień Grzegorza Weremko pamiątkowe medale. Po zawodach młodzi zawodnicy spotkali się przy grillu gdzie odbyła się dalsza integracja zespołów, mogli również skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, która została specjalnie dla nich przygotowana.

Turniej zorganizował i przeprowadził Michał Filipczuk trener grup młodzieżowych naszego klubu.