Świetlica Wiejska w Strachosławiu i Gminna Biblioteka Publiczna Kamień z/s w Strachosławiu dnia 12 grudnia zorganizowały warsztaty Bożonarodzeniowe dla dzieci.

W oczekiwaniu z niecierpliwością na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, Biblioteka wraz ze Świetlicą zorganizowały warsztaty dla dzieci i rodziców. Zanim zaczęły się warsztaty dzieci odwiedziły bibliotekę gminną. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece .Dzieci dowiedziały się co należy zrobić aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać. Spotkanie w bibliotece przybliżyło dzieciom literaturę dziecięcą , jak ułożone są książki na półkach oraz autorów książek. Po zakończonej lekcji bibliotecznej  wszyscy z zapałem wykonywali stroiki na świąteczny stół, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności.

Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc.

Zajęcia miały na celu kreatywne wykorzystanie czasu oraz pobudzenie wyobraźni uczestników.

Wszystkie stroiki mogły zostać przez nich zabrane do domu.

W trakcie, można było nabrać sił posilając się poczęstunkiem przygotowanym przez panie z biblioteki i świetlicy.