12 marca w świetlicy w Kamieniu zorganizowane zostały Warsztaty Wielkanocne dla wszystkich dzieci z terenu naszej gminy.
„Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko, rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas, miłość do ludzi do przyrody w zielone każdy z wiosną gra, zima już poszła spać do morza lecz w naszym sercu radość trwa…”

A, że święta to czas pisanek, kaczuszek, króliczków i świątecznych dekoracji, dzieci miały możliwość wykorzystując wszystkie dostępne materiały tworzyć swoje wymarzone prace, czyli ozdabiać styropianowe jajka i kurczaki, baranki, tworzyły stroiki wielkanocne z wykorzystaniem naturalnych materiałów, tj. bukszpan czy wierzbowe bazie.
Dzieci tego dnia nauczyły się wykonywać kwiaty z bibuły oraz mogły własnoręcznie z małą pomocą opiekuna uwić palmy z kolorowych traw, bukszpanu, krepiny i innych materiałów. Wspólna zabawa
i śpiew piosenek okolicznościowych sprawiły wiele radości naszym dzieciom .
Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo. Wszystkim obecnym na warsztatach dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na przyszłość.