W dniu 16 marca 2018 roku w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej w Strachosławiu odbyły się „Warsztaty Wielkanocne” dla uczniów i ich rodziców, które zorganizowała i poprowadziła Pani Izabela Głowacka – Dżaman.  Fundusze na wykonanie stroików zostały pozyskane z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kamieniu. Uczestniczący rodzice również wsparli akcję i indywidualnie zakupili ozdoby świąteczne potrzebne do wykonania stroików i pisanek.  Przygotowali także podkłady drewniane, mech oraz  gałązki wierzbowe niezbędne do wykonania koszyczków wielkanocnych. Przeprowadzone warsztaty dla uczestników były nowym doświadczeniem zarówno dla dzieci jak i rodziców, wspólnie wykonano 40 przepięknych stroików wielkanocnych.

Składamy serdeczne podziękowania za wykonaną pracę, poświęcony czas i zakup ozdób rodzicom: Marcie  CHudoba, Annie Dżaman, Beacie Chmiel, Magdalenie Szykule, Agnieszce Sadlej, Marcie Socha, Dorota Bas, Beacie Hałaj i Panom Markowi Gajewskiemu, Marcinowi Hałajowi, Robertowi Bas oraz uczniom: Hannie Hudoba, Julii Dżaman, Wiktorii Sadlej, Michałowi Socha, Łukaszowi Socha,  Pawłowi Chmielowi, Olafowi Szykule, Wojciechowi Gajewskiemu.