W czasie ferii zimowych uczniowie z Zespołu Szkół w Strachosławiu i Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu brali udział w 10. dniowym zimowisku zorganizowanym przez Fundację Plon w Warszawie i KRUS w Chełmie. Dzieci wypoczywały w miejscowości Zawoja, w ośrodku „Diablak” koło Zakopanego. Podczas pobytu uczniowie mieli możliwość nauki zjazdu na nartach ze stoku narciarskiego, ponadto zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Zakopane – wyjazd na Gubałówkę.

      W czasie trwania zimowiska dzieci uczestniczyły w zabawach, grach, konkursach, rozwijały umiejętności komunikacyjne, zintegrowały się i nawiązały wiele przyjaźni.

       Opiekę nad dziećmi sprawowały nauczycielki z Zespołu Szkół w Strachosławiu Panie Alicja Nafalska, Monika Gajewska i Teresa Wawryniuk.

       Atrakcje, zajęcia i zabawy upamiętnione zostały na zdjęciach.