W dniu 20 września br. w świetlicy w Pławanicach odbył się wernisaż wystawy „Worek z farbami – skarb Stanisława Koguciuka” połączony z uroczystym odsłonięciem muralu inspirowanego twórczością artysty na jednej ze ścian świetlicy. Licznie przybyli zaproszeni goście: Zdzisław Szwed Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Anna Pańczyk Dyrektor Biura Poselskiego Pani Beaty Mazurek, Aleksandra Jarosz Dyrektor Biura Poselskiego Pani Anny Dąbrowskiej – Banaszek, Irena Jagiełło – Skarbnik Urzędu Gminy Kamień, Alicja Nafalska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strachosławiu. Najbliższa rodzina: córka Krystyna z mężem i córką Anetą, mieszkańcy Pławanic i okolic. Zebrani w trakcie wydarzenia wysłuchali prelekcji o twórczości Stanisława Koguciuka, a także obejrzeli „Projekcję multimedialnej animacji – poruszonego obrazu artysty”. Przybyli uczniowie ze szkół z terenu gminy Kamień: Czerniejowa, Kamienia i Strachosławia wzięli udział w „Warsztatach artystycznych”. Uroczystość uświetniły występy gminnych zespołów śpiewaczych „Rosa” i „Koral”. Na zakończenie wydarzenia jego uczestnicy mogli wysłuchać – SŁUCHOWISKO – audycję ze wspomnieniami o Stanisławie Koguciuku.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wójta Gminy Kamień Dariusza Stockiego oraz Stowarzyszenie Anthill z Lublina.