W ubiegłą sobotę strażacy ochotnicy z OSP w Kamieniu przy użyciu podnośnika koszowego dokonali wycinki świerków rosnących przed Urzędem Gminy Kamień. Podcięto również gałęzie drzew przy budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, ponadto wycięto gałęzie drzew rosnących w pasie dróg gminnych, które zagrażały bezpieczeństwu przejeżdżających. Świerki, które wycięliśmy z przed Urzędu rosły od czasu wybudowania budynku. Niestety przez ten trzydziestoletni okres bardzo się rozrosły i tym samym swoją wielkością stanowiły zagrożenie dla budynku przy wichurze czy burzy, ponadto ich gałęzie ograniczały dopływ światła do pomieszczeń również elewacja od tej strony zaczęła zielenieć natomiast nic pod świerkami nie chciało rosnąć. W ich miejsce dokonamy nasadzenia iglaków i drzewek ozdobnych, wypiaskujemy i odmalujemy również istniejące ogrodzenie przy Urzędzie. Wójt Gminy Kamień Dariusz Stocki składa serdeczne podziękowania druhom strażakom za bezinteresowną pomoc: Jackowi Waszczukowi, Wojciechowi Kiełbowiczowi, Jarosławowi Martyniukowi, Ryszardowi Radzieńczakowi, Piotrowi Buta i Mariuszowi Sztejnowi.