Rodzina

tu zaczyna się życie,

a miłość nigdy się nie kończy….

 

W niedzielę, 4 czerwca 2017 roku mieszkańcy gminy Kamień licznie uczestniczyli w XI Gminnym Dniu Rodziny, który od wielu już lat wpisany jest w kalendarz gminnych uroczystości. Celem  uroczystości była integracja międzypokoleniowa, wspólne, rodzinne spędzenie czasu wolnego, aktywność sportowa, propagowanie zdrowego stylu życia oraz czynne zaangażowanie całych rodzin w działania odbywające się w trakcie wydarzenia.

Otwarcia imprezy dokonał Roman Kandziora –Wójt Gminy Kamień, a gminną uroczystość rozpoczęła Msza Święta celebrowana przez księży Kazimierza Próchniaka i Piotra Iwaniszczuka. Organizatorzy zadbali, aby każdy uczestnik znalazł coś atrakcyjnego dla siebie. Na scenie prezentowały się zespoły artystyczne, soliści, tancerze.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy dzieci ze szkół z terenu gminy, występy lokalnych zespołów, konkursy sportowe, pokaz umiejętności strażackich. Dzieciom zapewniono bezpłatne atrakcje – była duża zjeżdżalnia, trampolina i zawody sportowe. Dużo radości przysporzył występ duetu cyrkowego Focus Duet-Show oraz pokaz umiejętności akrobatycznych i tanecznych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czerniejowie, przyjęty przez publiczność z dużym entuzjazmem.

Spragnieni przeżyć artystycznych mieszkańcy Gminy Kamień podziwiali efektowne występy przedszkolaków z punktu przedszkolnego w Strachosławiu, oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-III z Czerniejowa oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu. Fani muzyki mieli okazję wysłuchać lokalnych artystów – występy zespołów „Rosa” i „Koral” cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Rewelacyjnie zaprezentował się zespół „Benek Band”, który zaprezentował najpopularniejsze utwory polskiej muzyki rozrywkowej. Uroczystość zakończyła się zabawą taneczną w rytmie muzyki zespołu COMBAT.

Szkoła Podstawowa w Czerniejowie