Rodzina

tu zaczyna się życie,

a miłość nigdy się nie kończy….

W niedzielę 2 czerwca 2019 roku mieszkańcy gminy Kamień licznie uczestniczyli w XIII Gminnym Dniu Rodziny.

Otwarcia uroczystości  dokonał Dariusz Stocki – Wójt Gminy Kamień, a gminną uroczystość rozpoczęła Msza Święta celebrowana przez  księży  Kazimierza Próchniaka i Piotra Iwaniszczuka. Organizatorzy XIII Gminnego Dnia Rodziny zadbali, aby każdy uczestnik znalazł coś atrakcyjnego dla siebie. Na scenie prezentowały się dzieci ze szkół z terenu Gminy Kamień, zespoły artystyczne, soliści. Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy dzieci ze szkół z terenu Gminy Kamień, występy lokalnych zespołów, pokaz umiejętności strażackich. Dzieciom zapewniono bezpłatne atrakcje – była duża zjeżdżalnia, dmuchany zamek, karuzela  i zajęcia plastyczne. Spragnieni przeżyć artystycznych mieszkańcy Gminy Kamień podziwiali efektowne występy przedszkolaków z punktu przedszkolnego w Strachosławiu, oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-VIII z Czerniejowa  oraz  uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu. Fani muzyki mieli okazję wysłuchać lokalnych artystów – występy zespołów „Rosa” i „Koral” cieszyły się dużym zainteresowaniem. Rewelacyjnie zaprezentował się zespół „Benek Band, który zaprezentował najpopularniejsze utwory polskiej muzyki rozrywkowej. Uroczystość zakończyła się zabawą taneczną w rytmie muzyki zespołu COMBAT.