W świetlicy wiejskiej w Kamieniu odbyły się eliminacje gminne XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, do którego awansowali zwycięzcy eliminacji szkolnych. W eliminacjach szkolnych wzięło udział ponad dwudziestu uczniów. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz klas VII-VIII i gimnazjum. W pierwszej grupie wiekowej I miejsce zajęła Zuzanna Kuchta – SP Czerniejów opiekun Arkadiusz Stachowicz; II miejsce wywalczył Marcel Michalczuk – SP Strachosław opiekun Zbigniew Weremko. W drugiej grupie wiekowej I miejsce zajął Leon Waszczuk – SP Kamień, II miejsce wywalczył Kacper Kryszczuk – SP Czerniejów na trzecim miejscu uplasował się Patryk Wojtiuk – Gimnazjum Strachosław. Konkurs zorganizował Komendant Gminny OSP w Kamieniu Jacek Waszczuk pod patronatem Wójta Gminy Kamień Dariusza Stockiego przy pomocy pracownika Urzędu Gminy inspektor Joanny Mańko. Wszyscy uczestnicy eliminacji gminnych otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, zwycięzcy swoich kategorii uzyskali prawo startu w zawodach powiatowych, które odbędą się 25 marca w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.