W Szkole Podstawowej w Strachosławiu odbył się XV Gminny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kamień pod hasłem „Trzeźwy Umysł”. W turnieju wzięło udział ponad trzydziestu graczy z terenu całej gminy. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund po 15 minut na zawodnika. W poszczególnych kategoriach triumfowali:

kl. O – III szkoły podstawowej – dziewczęta:

I miejsce – Hanna Grzeszczak

kl. I – III szkoły podstawowej – chłopcy:

I miejsce – Bartosz Szewczuk

II miejsce – Dawid Wawryniuk

III miejsce – Mikołaj Hałaj

kl. IV – V szkoły podstawowej – dziewczęta:

I miejsce – Julia Durko

II miejsce – Nikola Pryk

III miejsce – Julia Kozubal

IV miejsce – Patrycja Socha

kl. IV – V szkoły podstawowej – chłopcy:

I miejsce – Łukasz Socha

II miejsce – Maksymilian Łuczkiewicz

III miejsce – Filip Kraczkowski

IV miejsce – Bartłomiej Hurko

kl. VI – VII szkoły podstawowej – dziewczęta:

I miejsce – Aleksandra Hurko

II miejsce – Julia Hibner

III miejsce – Weronika Szykuła

IV miejsce – Dominika Bas

kl. VI – VII szkoły podstawowej – chłopcy:

I miejsce – Marcel Michalczuk

kl. VIII i gimnazjum– dziewczęta:

I miejsce – Julita Paszkiewicz

II miejsce – Oliwia Bochen

III miejsce – Julia Hałaj

kl. VIII i gimnazjum– chłopcy:

I miejsce – Jakub Łopuszyński

II miejsce – Kacper Pradun

III miejsce – Albert Matwiejczuk

IV miejsce – Jakub Klekotiuk

V miejsce – Kamil Szałaj

VI miejsce – Mateusz Weremczuk

Dorośli:

I miejsce – Pan Andrzej Socha

            Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe medale zaś zawodnicy, którzy zajęli miejsca I – III odebrali z rąk Wójta Gminy Kamień Dariusza Stockiego i Dyrektora szkoły Alicji Nafalskiej pamiątkowe dyplomy i puchary. Najmłodszym zawodnikiem turnieju była Hanna Grzeszczak z Kamienia. Zawody zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Pani Izabela Głowacka – Dżaman, Pan Paweł Łapiński i Pani Teresa Wawryniuk. Sędzią głównym był Pan Edward Chowra.