W sobotę 21 stycznia 2017 r. w sali widowiskowej Włodawskiego Domu Kultury odbył się XVI Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem – Włodawa 2017, w którym udział wzięło 26 zespołów ludowych i wokalno- instrumentalnych z Polski, Białorusi i Ukrainy.

Wydarzenie to od wielu lat jest sztandarową imprezą organizowaną przez Starostwo Powiatowe we Włodawie i Włodawski Dom Kultury.

Finał tegorocznego festiwalu poprzedziły eliminacje przeprowadzone w grudniu 2016 roku.

W kategorii kapele I miejsce zdobyła formacja „Nastasivski Muzyki” z Tarnopola( Ukraina), II miejsce wywalczył zespół „ Koral” z Kamienia, a III miejsce przypadło w udziale zespołowi „ Bokoryna” z Żalina, gmina Ruda Huda.

Festiwal jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności, a nasze Panie jak zawsze spisały się na medal, za co im dziękujemy i gratulujemy.