Gmina Kamień jak co roku wzięła udział w Turnieju Gmin „Między Nami Sąsiadami”, który odbył się w Wojsławicach. Reprezentanci Gminy Kamień odnieśli sukces zajmując w końcowej klasyfikacji II miejsce, zwyciężyli gospodarze (reprezentacja gminy Wojsławice). Do odniesionego sukcesu gminę poprowadził Wójt Dariusz Stocki z zastępcą Beatą Taras, którzy w konkurencji dla wójtów i zastępców „Polewaj, nie rozlewaj” okazali się najlepsi i zdobyli do ogólnej klasyfikacji 8 punktów. Nasi reprezentanci zwyciężyli jeszcze w konkurencjach:

– BHP w rolnictwie – Piotr Strelczuk – I miejsce 8 punktów;

– w „Torze przeszkód” – I miejsce 8 punktów – Martyna Stocka, Julia Durko, Igor Radzienczak i Sebastian Rutkowski do konkurencji przygotowywała Izabela Głowacka – Dżaman.

Trzecie miejsce wywalczyli w konkurencjach:

– „Wojsławickie Świątynie” – 6 punktów – Przemysław Michalczuk

– w „Zawodach strzeleckich” – 6 punktów – Jakub Klekotiuk, Albert Matwiejczuk, Kacper Szeliga do konkurencji przygotowywała Izabela Głowacka – Dżaman.

– „Przeciąganie liny” – 6 punktów – Kamil Wnuk, Sławomir Lewczuk, Anna Lewczuk, Grzegorz Waszczuk, Piotr Strelczuk.

– Czwarte miejsce i 5 punktów uzyskały „Zawody Wędkarskie” – Robert Szkałuba i Adam Witkowski.

– Na miejscu V z wynikiem 4 punktów uplasowały się „Zawody strażackie” – Jarosław Martyniuk, Radosław Żuk, Sławomir Sztejn, Sebastian Czapka do konkurencji przygotowywał Jacek Waszczuk.

– Miejsce VI i 3 punkty zajął Mateusz Szalony w konkurencji „Strong Man”.

– VII miejsce i 2 punkty zajęła konkurencja „Rolada z królika” przygotowana przez Beatę Hałaj.

– Konkurencja „Wieża z kostek siana”  zajęła VIII miejsce i uzyskała 1 punk do ogólnej klasyfikacji – Kamil Wnuk i Grzegorz Waszczuk.

            Nasza Gmina wywalczyła również IV miejsce w prezentacji dorobku kulturalnego. W części artystycznej przygotowanej przez Panią Renatę Górkę, wystąpiły również zespoły „Rosa”, „ Koral” oraz młodzież z zespołu „Stone”.

            Wójt Dariusz Stocki składa serdeczne podziękowania wszystkim reprezentantom za wielkie zaangażowanie, godne reprezentowanie gminy i udział w tych zawodach. W przyszłym roku XXIII Turniej Gmin „Między Nami Sąsiadami” odbędzie się w Leśniowicach.