Sezon kąpieliskowy w Natalinie rozpoczęliśmy w ubiegłą sobotę i potrwa do 21 sierpnia. Nad bezpieczeństwem wczasowiczów czuwać będzie Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej Oddział Chełm. Przed sezonem ogrodziliśmy parking z powodu tego, że tylko nieliczni korzystający z zalewu pozostawiali na nim swoje auta, zdecydowana większość parkowała na plaży i w innych niedozwolonych miejscach. Zdarzały się przypadki, że samochodami wjeżdżano na pomosty czy pod altanki. Dowieźliśmy również piasek na plażę, zamontowaliśmy, także dodatkowe kamery monitorujące obiekt – mówi wójt gminy Dariusz Stocki.

W niedzielę podczas „Dni Gminy Kamień” nad zalewem zorganizowano „Powitanie Lata” w czasie, którego wystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy oraz gminny zespół „Rosa”.

Wydarzeniem wieczoru była gala zespołów z grupy muzycznej „Disco Stars” takich jak: „BIBI”, „DANIELO”, „SILVER DANCE”, „Sobie Przeznaczeni”, „ Dżeremi & Tycjan” gwiazda wieczoru „EXCLUSIV BOYS” oprawę taneczną zapewniła grupa FOLK SHOW zaś całą imprezę poprowadziła Zofia Czernicka. Uczestnicy imprezy świetnie się bawili do północy.