Gmina Kamień zakupiła i przekazała do szkół podstawowych w Kamieniu i Strachosławiu 22 laptopy w ramach środków z rządowego programu „Zdalna Szkoła +”.

Jest to już druga edycja programu finansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

W pierwszej edycji Gmina Kamień otrzymała kwotę 44 990 zł. i zakupiła 22 laptopy. W drugim naborze otrzymała taką samą kwotę jednak zważywszy na fakt, że sprzęt komputerowy znacznie podrożał aby zakupić kolejne 22 laptopy musiała dołożyć 13 750 zł. z własnych środków – mówi wójt gminy Kamień Dariusz Stocki. Dzięki środkom z obu grantów i dofinansowaniu Urzędu Gminy zakupiono 44 laptopy.

Oprócz tego szkoła Podstawowa w Strachosławiu i Szkoła Podstawowa w Czerniejowie  otrzymały po 25 tablety z Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w ramach bezpłatnego, bezpiecznego i szybkiego Internetu.

Poza  laptopami zakupionymi szkoły gminne przekazały uczniom laptopy, które  posiadały na wyposażeniu. Łącznie wypożyczono ponad 60 laptopów wraz z niezbędnymi akcesoriami – (rozdano wszystko co może służyć do nauki zdalnej). Oczywiście gdy uczniowie powrócą do szkół wydany sprzęt zostanie zwrócony i posłuży przy nauce stacjonarnej – dodaje wójt Stocki.