W piątek 14 czerwca 2019r. w Chełmskim Domu Kultury odbyła się kolejna Gala „ Zasłużony dla Powiatu Chełmskiego”. Starostwo wyróżniło społeczników , lokalnych artystów, radnych i przedsiębiorców, którzy w swoich środowiskach od dawna dają się poznać z najlepszej strony. Wśród wyróżnionych znalazł się zespół Koral z Gminy Kamień.

Zespół  „Koral”  powstał w 2008 roku. Został założony przez pana Piotra Czapkę. Od początku swojego powstania zespół brał udział i zdobywał liczne nagrody na  przeglądach, festiwalach oraz konkursach, reprezentując tym samym Gminę Kamień.

Zespół w swoim dorobku posiada wiele statuetek, pucharów, dyplomów i nagród za zaangażowanie w kultywowanie tradycji. W swoim repertuarze ma piosenki ludowe, biesiadne, patriotyczne i kościelne.

Zespół Koral liczy 10 osób z kapelą  Kierownikiem zespołu jest pani Grażyna Kukla. Instruktorem i nauczycielem zespołu jest Grzegorz Bochen.

Od początku istnienia zespół czynnie uczestniczy w wyrabianiu wieńców dożynkowych, zdobywając zaszczytne miejsca i wyróżnienia.

Starosta nikogo szczególnie nie wyróżniał. Wszyscy dostali dyplomy i medale.